Calendar

cze
11
wt.
?Posiedzenie Rady PIGO
cze 11@11:00 – 15:30

Posiedzenie zamknięte. Udział wyłącznie dla Członków Rady i zaproszonych gości.

cze
12
śr.
Patronat: VIII Forum Spalania Biomasy i Odpadów, CBE Polska, Chorzów
cze 12 całodniowy

Zapraszamy do udziału w ósmej edycji dorocznej, międzynarodowej konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne – VIII Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które odbędzie się 12 czerwca 2019 roku w Chorzowie.

Forum Spalania Biomasy i Odpadów to cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących, których tematyka obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju sektora biomasowego oraz podmiotów związanych z branżą WTE (waste to energy). Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z wielu krajów, by mogli wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi najnowszych osiągnięć związanych z wykorzystaniem biomasy i odpadów na cele energetyczne. Już dziś Forum funkcjonuje jako platforma wymiany aktualnej wiedzy oraz istotne narzędzie w zakresie transferu know-how, technologii i innowacji. Wydarzenie rokrocznie gromadzi szerokie spektrum przedstawicieli rynku, w tym: ekspertów branży energetycznej i przemysłu, dostawców biomasy, reprezentantów sektora komunalnego, naukowców, inżynierów i technologów, a także organizacje branżowe, instytucje finansowe oraz przedstawicieli rządu i administracji.

Zbliżająca się VIII edycja Forum w 2019 roku, będzie skupiać się na możliwościach rynków biomasy i odpadów, w szczególności na obszarach biznesowych, prawnych i technicznych. Eksperci ocenią potencjał biomasy oraz paliw alternatywnych (RDF, SRF) na rynku i będą dyskutować na temat polityki rozwoju między innymi w świetle rynku mocy, spółdzielni i klastrów energetycznych oraz pakietu zimowego.

Do udziału zapraszamy:

  • Wytwórców ciepła i energii elektrycznej
  • Producentów biomasy, paliw alternatywnych itp.
  • Podmioty handlujące pelletem, zrębką oraz paliwami alternatywnymi
  • Przemysł energochłonny
  • Przedstawicieli jednostek sektora publicznego
  • Przedsiębiorstwa sektora komunalnego
  • Dostawców rozwiązań i technologii
  • Przedstawicieli inwestorów realizujących projekty budowy zakładów termicznego przekształcania odpadów, bloków biomasowych itp.
  • Podmioty kontrolujące jakość paliw
  • Zakłady zagospodarowania odpadów
  • Firmy z sektora budownictwa i wykonawców projektów
  • Firmy projektowo-inżynieryjne, doradcze oraz kancelarie prawne

Jesteśmy przekonani, że podczas nadchodzącego VIII Forum stworzymy miejsce do istotnej merytorycznej debaty w gronie specjalistów. Jednocześnie zaprezentujemy najnowsze wdrożenia oraz najciekawsze rozwiązania technologiczne. Serdecznie zapraszamy do współpracy i udziału w wydarzeniu!

Więcej informacji: https://cbepolska.pl/pl/viii-forum-spalania-biomasy-i-odpadow.html

wrz
3
wt.
PATRONAT: 23. edycja Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami, ABRYS, Karpacz
wrz 3 – wrz 5 całodniowy
PATRONAT: 23. edycja Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami, ABRYS, Karpacz

Jak będzie wyglądać system gospodarki odpadami komunalnymi po przyjęciu nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminie? Jak zniesienie regionalizacji wpłynie na branżę? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas otwierającej nowy sezon 23. edycji Konferencji Kompleksowa gospodarka odpadami, która odbędzie się w dniach 3-5 września br. w Karpaczu.

Ponad 30 prelekcji, 4 sesje tematyczne, liczne grono ekspertów, 2 nowoczesne panele dyskusyjne, uroczysta kolacja bankietowa ? to wszystko już we wrześniu w Karpaczu!

Priorytetowe zagadnienia, które poruszone zostaną podczas dwóch dni konferencji:

  • jak nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminie wpłynie na system gospodarki odpadami
  • pierwsze efekty zwalczania patologii w gospodarce odpadami po roku obowiązywania nowych przepisów
  • działania w ramach systemu gospodarki odpadami w praktyce wśród polskich miast i gmin
  • giełda pomysłów samorządowych na prawidłowe funkcjonowanie systemu gospodarki odpadami

W trakcie obrad wystąpią m.in. przedstawiciele Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Piotr Szewczyk przewodniczący Rady RIPOK, Przedstawiciele środowiska naukowego m.in. prof. dr hab. Marek Górski, dr inż. Barbara Kozłowska, dr inż. Emilia den Boer, przedstawiciele instalacji komunalnych, związków i porozumień międzygminnych oraz samorządowcy.

Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń między przedstawicielami administracji publicznej, praktykami, przedstawicielami świata nauki a także wszystkimi, którzy tworzą nowoczesny system gospodarki odpadami komunalnymi.

Trzeciego dnia konferencji odbędzie się wyjazd studyjny do Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu, który w ostatnim czasie przeprowadził szereg inwestycji, dzięki którym lubański RIPOK jest jednym z przykładów kompleksowego zamknięcia systemu gospodarowania odpadami na terenie regionu.

Miło nam poinformować Państwa, że konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami została objęta patronatem honorowym Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Organizatorem konferencji jest firma Abrys Sp. z o.o.

FB: 23. Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami

Kontakt:
Mateusz Dziurlikowski, tel.: 784 036 990, m.dziurlikowski@abrys.pl

Strona wydarzenia: http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje

 

XXIX Forum Ekonomiczne 2019, Krynica Zdrój
wrz 3 – wrz 5 całodniowy

Jeśli początek września, to Forum Ekonomiczne. Jeśli Forum Ekonomiczne, to Krynica. Od dwudziestu dziewięciu lat (w tym roku 3-5 września) jest to najważniejsze spotkanie politycznych i ekonomicznych elit Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku hasło przewodnie konferencji brzmi ? ?Europa jutra. Silna, czyli jaka??

 

 

O tym, czy dzisiaj polska gospodarka jest silna i jakie będzie jej ?jutro? w Europie będą dyskutować w ramach panelu Jaka będzie przyszłość polskiej gospodarki? zaproszeni goście, a wśród nich Jerzy Kwieciński,  Minister Inwestycji i Rozwoju,  Jan Krzysztof Bielecki, Przewodniczący Rady Partnerów, EY, Janusz Steinhoff, Przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej i prof. Grzegorz Kołodko, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Jak wynika z oficjalnego raportu Międzynarodowego Fundusz Walutowego, w 2018 roku wskaźnik PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniósł dla Polski ok. 72% wskaźnika wyliczonego dla całej Unii Europejskiej. Oznacza to, iż na przeciętnego mieszkańca Polski przyrost gospodarczy wyniósł blisko 32 tysiące dolarów. Według ekonomistów wzrost gospodarczy Polski na przełomie ostatnich lat był w głównej mierze napędzany przez konsumpcję, niemniej jednak wielu ekspertów od razu zaznacza, że choć konsumpcja pozytywnie wpływa na PKB Polski, to nakłady inwestycyjne będą słabnąć w kolejnych latach.

To, co równie silnie wpływa na wskaźnik PKB naszej gospodarki, to sytuacja ekonomiczna w strefie euro, a zwłaszcza ? poziom gospodarczy głównych partnerów handlowych Polski. Wyniki polskiego eksportu, jak przewidują specjaliści, nadal będą pod presją negatywnych zjawisk w europejskiej gospodarce oraz napięć w globalnym handlu, takich jak np. wojny handlowe czy Brexit. Czy zatem optymizm jest uzasadniony i na jak długo powinno nam go wystarczyć? Czy powinniśmy większą uwagę zwrócić na inwestycje, na to, aby budować w Polsce podstawy długoterminowego rozwoju?  O tym już na początku września w Krynicy.

Więcej: www.forum-ekonomiczne.pl

wrz
12
czw.
Spotkanie Grupy roboczej ds. ROP @ Zygmunta Słomińskiego 19
wrz 12@10:00 – 12:00
Spotkanie Grupy roboczej ds. ROP @ Zygmunta Słomińskiego 19

Spotkanie konsultacyjne dotyczące założeń systemu Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta zaprezentowanych przez Ministerstwo Środowiska zaprezentowanego w czasie spotkania konsultacyjnego w dniu 2.09.2019.

https://www.gov.pl/web/srodowisko/w-m-o-systemie-rozszerzonej-odpowiedzialnosci-producenta